ML (Machine Learning - Uczenie Maszynowe) - jest to dziedzina sztucznej inteligencji, która dotyczy tworzenia systemów komputerowych, które mogą uczyć się na podstawie danych i poprawiać swoje działanie w miarę jak zdobywają doświadczenie.

W uczeniu maszynowym, algorytmy i modele matematyczne są stosowane do analizowania danych, identyfikowania wzorców, uczą się na podstawie tych wzorców, i potrafią dokonywać przewidywań, klasyfikacji, czy podejmować decyzje na podstawie nowych danych. W przeciwieństwie do tradycyjnego programowania, w uczeniu maszynowym modele nie są programowane wprost, ale uczą się na podstawie danych treningowych, które dostarcza się im w procesie uczenia.

Machine learning znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak przetwarzanie języka naturalnego, rozpoznawanie obrazów, przewidywanie rynków finansowych, diagnostyka medyczna, rekomendacje w e-commerce, personalizacja usług, i wiele innych. Uczenie maszynowe ma potencjał znacznie poprawić efektywność, precyzję, i automatyzację wielu zadań, co sprawia, że jest ważnym obszarem w dziedzinie sztucznej inteligencji i technologii informacyjnych.

Strona używa plików cookies do poprawnego działania. Możesz zdecydować, czy zezwalasz na cookies. Polityka prywatności