Anchor Text (tekst zakotwiczenia lub tekst kotwicy) - jest to tekst, który jest klikalny i służy jako link do innej strony internetowej. Jest to zazwyczaj tekst, który jest wyróżniony w postaci hiperłącza (linku) na stronie internetowej i po kliknięciu na niego, przenosi użytkownika do innej strony, która jest powiązana tematycznie z tekstem kotwicy.

Anchor Text jest ważnym elementem w SEO (Search Engine Optimization) i jest używany przez właścicieli stron internetowych w celu optymalizacji linków wewnętrznych i zewnętrznych. W kontekście linków wewnętrznych, Anchor Text może być używany do określenia tematyki strony docelowej i zwiększenia zrozumienia dla użytkowników oraz wyszukiwarek, o czym jest dana strona, na którą prowadzi link. W przypadku linków zewnętrznych, Anchor Text może wpływać na pozycję danej strony w wynikach wyszukiwania, ponieważ jest uważany za jedno z kryteriów algorytmów wyszukiwarek do oceny jakości i relevancy linków.

Dobrze zoptymalizowany Anchor Text powinien być związany tematycznie z zawartością strony docelowej, być zrozumiały dla użytkowników, unikać ogólników typu "kliknij tutaj" czy "więcej informacji", oraz być naturalny i nie nadużywać słów kluczowych, aby uniknąć podejrzeń o manipulowanie wynikami wyszukiwania (tzw. "keyword stuffing").

Strona używa plików cookies do poprawnego działania. Możesz zdecydować, czy zezwalasz na cookies. Polityka prywatności