Elementy składowe strony www - na co zwrócić uwagę

Profesjonalna strona internetowa pozwala osiągać założone cele biznesowe. Dlatego też warto zadbać w niej o każdy detal – jej atrakcyjność wpływa bowiem na wizerunek firmy. Co więcej, często stanowi ona pierwszy punkt styku klienta z marką, toteż powinna być - w związku z tym - dobrze zaprojektowana.

Jakie elementy należy w niej uwzględnić, aby stała się ona maksymalnie efektywna? Oto one.

 

Przemyślana nawigacja

Mówiąc o przemyślanej i funkcjonalnej nawigacji, mamy na myśli to, w jaki sposób użytkownik będzie poruszał się po Twojej witrynie. Dzięki odpowiednio zaplanowanej strukturze możesz „oprowadzić” go po treściach, które chcesz mu przekazać. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na menu. Trudno wyobrazić sobie, aby nie było go na stronie – jego brak można porównać do braku menu w wykwintnej restauracji. Co więcej, istotne są także odpowiednie przyciski, dzięki którym Twój klient będzie mógł wykonać określone czynności, a więc np. wysłać wiadomość czy też przejrzeć szczegóły Twojej oferty.

Logo i nazwa

Jeśli planujesz założenie strony internetowej lub zamierzasz komuś to zlecić, pamiętaj o tym, aby uwzględnić logo i nazwę firmy – o ile takie, oczywiście, posiadasz. Warto zadbać o to, aby to pierwsze miało odpowiedni format (najlepiej .PNG) oraz było aktywne. Oznacza to, że po naciśnięciu powinno przekierowywać użytkownika na stronę główną. Ważne jest też to, aby logo było, wraz z nazwą marki, widoczne dla Twojego potencjalnego klienta. W tym celu najlepiej umieścić je w górnej części witryny.

Baner lub slider

Pierwszym elementem, który zazwyczaj widzi użytkownik po wejściu na daną witrynę, jest baner lub slider. Baner to statyczny obrazek, którego celem jest reklama Twoich produktów lub usług. Zazwyczaj składa się on ze zdjęcia oraz dużego hasła reklamowego. Slider to z kolei tzw. baner rotujący, czyli pokazujący co kilka sekund kolejne slajdy. Warto zaznaczyć, że baner jest lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o SEO. Slider z kolei, zdaniem wielu osób, wpływa lepiej na wizualną atrakcyjność strony. Sporo zależy tu jednak od Twoich preferencji.

Formularz kontaktowy

Jeśli zależy Ci, aby Twoja witryna generowała nowych klientów, warto pomyśleć o formularzu kontaktowym. Z pewnością ułatwi on komunikację z potencjalnymi kontrahentami. Zwykle przyjmuje on formę bloku składającego się z kilku pól, które użytkownik powinien odpowiednio wypełnić. Jeśli chcesz zwiększyć szansę na to, aby osoby przeglądające Twoją wizytówkę się z Tobą skontaktowały, możesz umieścić formularz na każdej podstronie.

Ikony przekierowujące social mediów i blog

Prowadzisz fanpage na Facebooku lub Instagramie? Twoja firma jest widoczna na portalu LinkedIn? A może nagrywasz filmy na Youtube’a? Jeśli tak, warto umieścić linki do swoich profilów w social mediach. Dzięki nim klienci będą mogli lepiej zapoznać się z Twoją działalnością. Co więcej, jeśli chcesz zaprezentować się z pozycji eksperta, zachęcamy również do regularnego prowadzenia bloga, stanowiącego część Twojej firmowej witryny. To pozwoli Ci systematycznie docierać do coraz to kolejnych odbiorców, którzy mogą stać w dłuższej perspektywie Twoimi klientami.

Strona używa plików cookies do poprawnego działania. Możesz zdecydować, czy zezwalasz na cookies. Polityka prywatności